İşletmenizin bir Bloga Sahip Olması için 5 Neden...

İşletmenizin bir Bloga Sahip Olması için 5 Neden…

İşletmenizin bir Bloga Sahip Olması için 5 Neden…

NICOLE STEELE, PAZARLAMA YÖNETİCİSİ – AMERICAS& ANZ

4 Temmuz  2016

İşletmeniz bir blog sahibi olmalı mı?  Cevap kocaman bir evettir! İçeriğin kral olduğu bir çağda yaşıyoruz. İzleyicinizin tüketmek istediği ve uzmanlığınızı ve de kullanılışlılığınızı gösteren türde bir bilgi yaratmak hayati önem taşır. Bir işletme bloğuna sahip olmanın, şirketinize sahne arkasında devam edegelen önemli diyalogları yayınlamasında yardımı dokunabilir.

Kimsiniz?

Şirketiniz neye inanıyor?

Değerleriniz ve temel inançlarınız neler?

Hizmetlerinizin faydaları neler?

Müşterileriniz neler söylüyor?

Şirketinizi daha kişisel hale getirmek için bilgi, öğreticiler, nasıl gönderi yapılır, sahne arkası ve diğer eğlenceli ya da ilginç bilgileri yükleyebilirsiniz.

Hubspot’a göre günde birden fazla blog gönderisi yapan şirketlerin %92’si blogları vasıtasıyla müşteri elde ettiler.

1. Arama Motoru Sıralamalarını Yukarı Çekin

Arama motorları sürekli olarak izleyicinizin arıyor olduklarıyla alakalı taze içerik aramaktadırlar. Bir blog, işletmenizi zirvede tutacak olan yeni ve heyecan verici dipsiz bir içerik kuyusu haline getirme potansiyeline sahiptir. Arama motorlarında sitenizin sıralamasını geliştirmek için haftada birkaç kez bloğunuzu güncelleyin. Düzenli olarak güncellenen siteler arama motorları aracılığıyla potansiyel müşteri adayları tarafından görünülürlüğünü artırabilirler.

2. Şirketinizin Sesini Arttırın

Bir blog, varolan müşterileriniz ve potansiyel müşterilerinizin şirket kültürünüzün, hizmetlerinizin detayları ve işletmenizin nasıl çalıştığına dair daha fazla bilgi sunmanıza olanak sağlayan inanılmaz bir yoldur. Sunuyor olduğunuz ürünler ya da hizmetler vasıtasıyla şirketinizin müşterilere veriyor olduğu değeri dile getirmek için şiket blogunuzu kullanın. Müşterilerinize nasıl yardım ettiğiniz ve bunun onların nasıl hissetmelerini sağladığı konusunda bir blog gönderisi yapın. Sunuyor olduğunuz bir ürün hakkında detaylı resimler ya da bir video öğreticisiyle ürününüzün kullanımının nasıl maksimuma çıkarılacağını gösteren birşeyler yazın. Müşterilerinize işletmenin nasıl çalıştığına dair bir iç işleyiş görüntüsü vermek için çalışanlarınızdan birini gizlice izleyerek “Sıradan Bir Gün” blog gönderisi yaratın. Şirketinizin tüm ilginç yanlarını incelediğinizde ve müşterilerinizi olaya dâhil ettiğinizde ihtimaller sınırsızdır.

3. Marka İtibarınızın Yönetilmesine Yardım

Müşteriler şirketinizi çevrimiçi olarak aradığında, bir blog onların şirketinizi bulmasına yardımcı olur. Buna rağmen, eğer şirketiniz sosyal medyada ya da diğer yorum sitelerinde olumsuz incelemeler almışsa, eğer sitenizde hiç taze içerik yoksa diğer siteler daha üstte görünebilir.

Bir blog, şirketinizle ve bir bütün olarak sektörünüzle ilgili bir çevrim içi iletişimde ağırlık sahibi olmanıza yardımcı olur.

4. Sosyal Medya Hesaplarınızı Maksimuma Çıkarın

Bir blog, müşterilerinize nasıl bilgi sunduğunuzla ilgli olarak yaratıcı olmanıza gerçekten yardım edebilecek bir hedef yoludur.

Eğer sosyal medyada içerik paylaşıyorsanız, müşterilerinizi direkt olarak web sitenize yönlendiren sosyal medya içeriğine sahip olmak daha iyidir. Her yeni bir blog makalesi yarattğınızda, blog gönderinizi sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz. Bu ayrıca okuyucularınıza fayda sağlayacak yardımcı içerik paylaştığınızdan şirketinizi sektördeki bir lider olarak kabul ettirmenize yardımcı olacaktır.

5. Alakalı Kalın

Blogunuz şirketinizin sözcüsü olabilir. Dünyaya, rakiplerinize ve potansiyel müşterilerinize kim olduğunuzu ve neyi temsil ettiğinizi gösterebilir. Eğer sektörünüzde yeni bir trend varsa, konu hakkında bir fikir beyan edin. İnsanlara ne düşündüğünüzü ve nedenini söyleyin. İnsanlar sürekli olarak ihtisas uzmanları arıyorlar. Zaten ticaret konusuna bir uzmansınız; peki neden bu uzmanlığınızı müstakbel müşterileriniz olabilecek insanlarla paylaşmayasınız?

Nasıl Başlarım?

Markanıza odaklanan kategorilerin bir taslağını çıkarın ve o kategorilerle alakalı başlıklarda blog gönderisi yapın. Blogunuz en iyi anahtar kelime potansiyeli için maddeye, stile ve çeşitliliğe odaklanmalıdır.

Şirketinizin bir blogtan istifade etmesi için sayısız yol vardır. Markanızın teşhirini artırabilir ve işletmenizin kültürü hakkında kuvvetli olan şeyler hakkında iletişim kurabilirsiniz. İşletmenizi zirvede tutmak için bir blog, zaman ve kaynak yatırımına ziyadesiyle değer.

İşletmenizin bir Bloga Sahip Olması için 5 Neden… (1)

  1. Pingback: SEO Hakkında Kısa ve Öz Bilgiler - Kuzlu Proje ERP, CRM, BI, HR Yazılım Danışmanlığı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *