Akıllı ev Teknolojileri ve Siber Güvenlik Sorunu

Akıllı ev Teknolojileri ve Siber Güvenlik Sorunu

berq_firewall

Artık dünya küçük bir kasabanın küçük bir evi gibi oldu. Evlerimiz akıllandıkça dünyaya daha çok açılıyoruz ve aslında daha da risk altına giriyoruz.

Yakın zamanda evlerimizdeki tüm elektronik cihazlar biri biri ile ilişkili akıllı ve bir o kadar da saldırıya açık olacaklar. Geçenlerde bir makalede evdeki akıllı televizyonlar önünde gizli meselelerinizi konuşmayın diye bir uyarı görmüştüm. Bu demek ki artık akıllı mobil cihazlardan sonra akıllı diğer ev aletleri de potansiyel olarak bir tehlike barındırıyor. Özellikle de bu cihazların sunucularının yurt dışında olduğunu düşününce verilerimizin nerelerde ve ne amaçla kullanıldığını bilemiyoruz.

Peki o zaman ne yapacağız? Şu bir gerçek ki, büyük firmaların bilgi işlem odalarında yer alan güvenlik cihazları (Firewall) artık oralarla sınırlı kalmayacak. Artık ev tipi güvenlik duvarları üretilecek ve her akıllı eve bir tane de güvenlik duvarı girecek.

Zaten evlerinde çocukları olan ve kontrolsüz bir şekilde internet kullanımından rahatsız olan ebeveynler bu cihazlar ile eninde sonunda buluşacaklar.

Siz erken davranmak isterseniz eğer bizim bq25 cihazımız tam da size göre. Bilginiz olsun istedim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Latest Tweet: RT @qlik: What's in your toolkit? We've got cash-flow, CAGR, amortization and so many more analyses in ours: https://t.co/pZ6WKRpqIB #FinSe…
42 people follow KuzluLTD
Twitter Pic ahmetek7 Twitter Pic cigdemgu Twitter Pic KuzluSer Twitter Pic hamzagur Twitter Pic Stratics Twitter Pic srknkrnf Twitter Pic mkuzlu Twitter Pic Gokcekuy